انواع نژاد اسب

Morgan

مورگان

زادگاه اسب مورگان ایالات متحده است و گسترش و صادرات آن از همین جا شروع شده است. این نژاد مناسب آموزش مبتدیان سوارکاری است و بسیار تطبیق پذیر و اجتماعی است.

Standardbred

استاندارد

یک اسب نژاد آمریکایی است که برای انواع فعالیت های سوارکاری مورد استفاده قرار می گیرد. اسب استاندارد را بواسطه سرعت زیاد آن می شناسند. این نژاد از اسب ها در اجرای نمایشی، سوارکاری و پرش از موانع بسیار استاندارد و مناسب است.

Thoroughbred

ریزه

این نژاد به دلیل هوش، سرعت و روحیه بالا بسیار مشهور است. این اسب اصالتا انگلیسی است اما به دلیل ترکیب آن با اسب های عرب و ترکمن بوجود آمده است.

Arabian

اسب عربی

اسب عربی محبوب ترین نژادهای اسب در جهان است و به دلیل داشتن سر زیبا، قد و دم بلند شاخص است. سرزمین مبدا آنها خاورمیانه است اما اکنون در سراسر ایالات متحده، بریتانیا، آمریکای جنوبی، استرالیا و قاره اروپا یافت می شود.

Appaloosa

آپالوسا

زیباترین نژاد اسب در ایالات متحده است و به خاطر ظاهر خال خال و پلنگ گونه ایی که دارد طرفداران بسیاری برای نگهداری دارد.

American Paint

رنگی آمریكایی

اسب آمریکایی به دلیل رنگ سفید و قهوه ایی و ترکیب این دو رنگ مشهور و خواهان زیادی دارد. این نژاد به عنوان اسب گاوی در داستانهای کودکانه بدلیل شکل ظاهری شبیه به گاوهای هلندی نام برده می شد.

American Quarter

محلی آمریکایی
اسب محلی آمریکایی محبوب ترین نژاد در ایالات متحده از نظر کاری است. این نژادها بیشتر برای کار در مزارع یا زمینهای کشاورزی در ایالات متحده مورد استفاده قرار می گیرد.

Friesian

فریشین
این اسب اصالت هلندی دارد و مخصوص  ورزش های تفریحی سوارکاری است. این نژادها بیشتر در فیلم ها استفاده می شوند و به عنوان اسب فراری مشهور است.

Tennessee Walking

تنسی

اسب تنسی مخصوص پیاده روی است و یکی از مشهورترین اسب های سواری در جنوب ایالات متحده است و به عنوان یک اسب تفریحی و پیاده روی، لذت خاصی برای صاحب خود انتقال می دهد.

Kathiawari

اسب کاتیواری

اسب كاتيواری از نظر شکل ظاهری بخصوص از نظر ظاهر خمیدگی گوش ها شباهت زيادی به اسب مرواری دارد كه از آن بعنوان اسب پليس استفاده می شود. این اسب جزء نژادهای اسب هندی بوده و بسیار نادر است.

Marwari

اسب مرواری

اسب مرواری از منطقه مروار در جنوب غربی ایالت راجستان هند است و به دلیل سرسختی، ظاهر شیک و ستبری که دارد مورد استفاده در گاردهای تشریفاتی و برای سافاری ها می باشد و برای اهداف تشریفاتی ارتش هند است.

Andalusian

اسب اندلس
اسب اندلس یک اسب جنگی است که به دلیل هوش بالا، حساسیت و قدرت مشهور است. اندلس بیشتر در فیلم های جنگی و تاریخی و جاهایی که نیاز به فعالیت بیشتر است مورد استفاده قرار می گیرد.

Akhal Teke

آخال تک

آخال تک یا اسب طلایی از ترکمنستان بوده و به سرعت، استقامت و هوش مشهور است. از اسب آخال تک  به عنوان اسب ورزشی در مسابقه و نشان دادن پرش و استقامت استفاده می کنند.

Clydesdale

اسب کلیددیل

زادگاه اسب کلیددیل اسکاتلند است و به دلیل ظاهر زیبا و قدرت بسیاری که دارد اوایل برای اهداف کشاورزی استفاده می شد اما در حال حاضر به عنوان نقش اصلی در فیلم ها و تبلیغات استفاده می شود.

 

Shire

اسب شایر

اسب شایر از انگلستان بوده و بزرگترین و بلندترین اسب در جهان است. آنها معمولاً به عنوان اسب های کار ترجیح داده می شوند و ازدیاد این گونه باعث استفاده تجاری از آنها شده است.

Saddlebred

زین آمریکایی

اسب زین آمریکایی دارای موهای مجعد و حریر مانندی هستند که بیشتر در آموزش سوارکاری، کنترل و مهار، سوارکاری ترکیبی، سوارکاری استقامتی و پرش از مانع مورد استفاده قرار می گیرد.

Miniature

مینیاتور

اسب های مینیاتوری بسیار کوچک و صمیمی هستند و به عنوان حیوانات خانگی نگهداری می شوند. این نژاد از اسب در اروپا و قاره آمریکا یافت می شوند. آنها به عنوان حیوانات همراه و در بسیار از موارد برای سیرک و نمایش استفاده می شوند.

Mongolian

اسب مغول

اسب مغول اسب واقعی و جسور و قدرتمند است. این اسب در بیابان سرد مغولستان یافت می شود و توسط عشایر مورد استفاده قرار می گیرد. اسب های مغول به دلیل نقش خود با چنگیز خان بیشتر شناخته شده اند.

Haflinger

هافلینگر

اسب هافلینگر اسبی از کشور اتریش است و در خیلی از کارها مورد استفاده قرار گرفته شده است. این نژاد در سراسر جهان یافت می شود. نژاد هافلینگر در بسیاری از فعالیت ها از جمله سوارکاری، مسابقات ورزشی و استقامت استفاده می شود.

Gypsy

اسب کولی

نژاد اسب کولی برای قدرت، شجاعت، خلق شده است و دارای زیباییهای خاص و مشخصی است. اسب کولی از جزایر بریتانیا برای کشیدن محصولات تجاری، کاروان و واگن رومی استفاده می شده است.