انواع نژاد سگ

Boxer​

باکسر
باکسرها یک نژاد پرتکاپو و غیرقابل کنترل هستند که اگر خوب اهلی و اجتماعی نشوند ممکن است به سگ‌های پرخاشگر تبدیل شوند، آنها بهترین نژاد سگ برای خانمها هستند.

Golden Retriever​

گلدن رتریور
یکی از بهترین نژاد سگ در امریکا گلدن رتریور است، سگی پر انرژی و خونگرمی است که مایل به پیاده روی طولانی و زندگی در کنار آدم‌ها هستند. بدلیل بلندی پوشش، نیازمند شانه کردن منظم هستند.

Siberian Husky

سیبرین هاسکی
هاسکی‌ها سگ‌های بی‌نظیری برای ورزشکاران هستند، آنها بسیار بازیگوش هستند و به خاطر نیاز که به انرژی زیاد دارند بایستی تغذیه مناسب داشته باشند.

Labrador Retrievers

لابرادور رتریور
لاب‌ها وفادار، پرانرژی و همیشه آماده‌ بازی هستند، عاشق شنا کردن و پیاده رویی هستند و بسیار مهربان و با محبت هستند و به همین خاطر جزء سگ‌های خانوادگی محسوب می‌شوند.

Weimaraner

وایمارانر
این سگ‌های شکاری شامه‌ شکار قدرتمندی دارند و دارای ظاهر ورزشی هستند و وفادار به خانواده‌ خود بوده‌ و محتاط هستند با غریبه‌ها تعاملی ندارند.

Vizsla

ویزلا
ویزلا از جمله سگ های لاغر سریع و بسیار پر انرژی هستند که علاقمند به فضای بیرون و فعالیت روزانه هستند. آنها دارای پوشش کوتاه بوده و اغلب تا حدی صمیمی هستند که به آدم‌ها می‌چسبد و همیشه به دنبال آدمها می افتند.

Australian Shepherd

شپرد استرالیایی
شپردهای استرالیایی، به عنوان سگ‌های گله معروف هستند، بسیار تعلیم‌پذیر هستند و از آنها حیوان خانگی فوق‌العاده خوب و سگ‌های مزرعه‌ باهوشی بعمل می‌آید، آنها نیز یکی از محبوب‌ترین نژاد سگ برای خانم‌ها هستند.

Jack Russel Terrier

جک راسل تریر
این سگ‌ها جزء سگهای بغلی بوده و دقیق، مصمم و باهوش هستند، فوق‌العاده پر جنب و جوش بوده و با آدم‌ها صمیمی هستند ولی نسبت به سگ‌های دیگر کمی حس پرخاشگرانه دارند.

Bullmasitiff

بول ماستیف
بول ماستیف‌ها آرام و مستقل هستند و به توجه زیادی نیاز ندارند. آنها با وجود هیکل درشت خود می توانند سگ‌های آپارتمانی خوبی باشند. به راحتی می توانند از کودکان محافظت کنند. آنها بهترین نژاد سگ خانواده به شمار می‌روند.

German Shepherd

ژرمن شپرد
ژرمن شپردها ظاهر دلهره آوری دارند. حامی خوبی هستند و در وفاداری در حد بالایی قراردارند. آنها بسیار باهوش هستند و به راحتی کارهای محوله را به خوبی انجام می دهند.

Border Collie

بردر کلی‌ها سخت‌کوش، چالاک، بسیار فعال و حساس هستند، آنها به توجه و مراقبت زیاد و البته صرف وقت از طرف شما نیاز دارند، بردر کلی‌ها در نواحی روستایی سازگار می‌شوند که در آنجا فضای زیادی برای دویدن و بازی کردن در اختیار دارند.

Shiba Inu

شیبا اینو
سگ‌های تمیز، مستقل و باهوشی هستند که شبیه گربه‌ها بوده و بسیار سریع هستند، آنها اشتیاق زیادی به شکار دارند.

Doberman Pinscher

دوبرمن پینچر
دوبرمن پینچرها نژادی مراقبی با ظاهری ترسناک و در عین حال فداکار هستند. این سگ‌ها بسیار فعال و باهوش هستند. یکی از بهترین سگ‌ها برای کودکان و زنان به شمار می‌روند و حیوان خانگی بی‌نظیری نیز هستند.

Korean Jindo

Korean-Jindo

سگ جیندوی کره ای
وفاداری خصوصیت اصلی شخصیتی جیندوی کره‌ای است. این سگ‌ها بسیار وابسته به انسانها هستند و علاقه دارند بخشی از خانواده باشند. بیشتر خانم‌ها آنها را دوست دارند و نگهداری می کنند. تمیزی و آرام‌بودن این نژاد باعث می‌شود سگ‌های آپارتمانی خوبی بشوند.

Rottweiler

rottweiler

روتوایلر
این نژاد از سگ‌ها بسیار قدرتمند، محافظ عالی و سگ‌های خانواده‌ بوده و نیروی گاز گرفتن شدیدی دارند. آنها از غریبه‌ها دوری می‌کند. آنها بهترین نژاد سگ به ویژه برای خانم‌ها هستند.

Bernese Mountain

سگ کوهستانی برنس
سگ کوهستانی برنس یکی از خوش تیپ‌ترین و بهترین نژاد سگ و یک سگ نگهبان واقعی که بیشتر توهم خطر را می تواند برای غریبه ها القا ‌کند. هیکل آنها اغلب باعث ترس غریبه‌ها می‌شود. از آدم‌هایی که نمی‌شناسند کناره گیری می کنند، اگر صاحب خود را در خطر تهدید ببیند سریعا از او دفاع خواهد کرد.

Chow Chow

چو چو
چو چوها دارای ظاهر خرس مانندی هستند که بسیار اهل خانواده، وفادار به آنها و سگ‌های نگهبان خوبی می‌شوند، پوشش سنگین آنها به شانه کشیدن مستمر نیاز دارد.

Plott Hound

تازی پلات
تازی پلات بسیار مهربان، همدم واقعی، صبور و اهل مدارا هستند. دارای ماهیتی شکاری و علاقمند به زندگی گروهی و جمعی دارند. این نژاد از سگ ها بسیار کمیاب هستند.

Komondor

کوموندور
این نژاد شدیدا اهل خانه بوده و به عنوان محافظ گزینه مناسبی است و با دقت از صاحب خود مراقبت می‌کنند. این سگ‌ها نسبتا کم انرژی بوده و ذاتا نسبت به غریبه‌ها پرخاشگر و مشکوک هستند.

Akita

آکیتا
آکیتاها سگ‌هایی بزرگ با ظاهری جذاب و منحصر به فرد، بسیار باهوش و خودسر هستند و می توانند سگ نگهبان خوبی باشند که به شدت باوفا بوده و خودشان را فدای صاحب خود می‌کنند. برای این نژاد از سگ ها باید زمان زیادی جهت تعلیم، تمرین و بازی با او صرف شود.

Bichon Frise

Bichon-Frise-mioopishi

بیچون فرایز
پیچون فرایزها برای افرادی که به آلرژی مبتلا هستند خوب هستند. این سگ‌ها دو لایه‌ی پوششی دارند و برای کسانی که سگی مهربان می‌خواهند و نگران رسیدگی به موها و برس کشیدن این نژاد نیستند بهترین انتخاب است.

Chinese Crested

چاینیز کِرِستد
چاینیز کرستد، انتخابی مناسب برای افراد مبتلا به آلرژی هستند، روی بدنش پشم یا مو وجود ندارد و به همین خاطر مثل آدم‌ها ممکن است دچار آفتاب سوختگی شوند و نیازمند به حفاظت در برابر پرتوهای خورشید هستند. این سگ‌ها به معنای دقیق کلمه سگ‌های بغلی هستند. آنها به شدت وفادار و عاشق هستند.

Maltese

Maltese-mioopishi

مالتز
مالتز سگی خونگرم، مردمی، نترس و پر سر و صدا هستند و وقتی کسی به خانه‌ شما بیاید شروع به پارس کردن می‌کنند.

Poodle

پودل
این سگ از نظر اندازه شامل سه دسته می‌شود: ۱- پودل عروسکی ۲- پودل مینیاتوری ۳- پودل استاندارد. آنها سگ‌های ورزشی، سرزنده و بازیگوش هستند، و یکی از باهوش‌ترین نژادها به شمار می‌آیند.

Bedlington Terrier

بدلینگتون تریر
سگ بره‌ مانند با موی کوتاه و وزوزی دارد که اغلب خجالتی بوده و بسیار باهوش و پر جنب و جوش هستند. آنها نیاز به رعایت نظافت و استحمام همیشگی دارند و مدام موهای آنها ریزش دارد.

Schnauzers

اشناوزر
اشناوزر نگهبانی واقعی و پر سر و صدا هستند. آنها دارای پوشش سفت و کوتاهی هستند که به ندرت دچار ریزش می‌شود. این سگ‌ها اهل خانواده هستند و به شما در مورد چیزهای غیر عادی و مشکوک هشدار می دهند.

Afghan Hound

تازی افغان
این سگ‌های زیبا و سلطنتی با توجه به ظاهر خود یکی از نژادهای کمیاب محسوب می‌شوند. پشم ابریشمی و بلند آنها شبیه موی انسان است. تازی‌های افغان به حمام کردن و برس کشیدن منظم و مرتب نیاز دارند. آنها مستقل هستند و وقتی به بزرگسالی می‌رسد دیگر مهربان نیستند.

Portuguese Water

سگ آبی پرتغالی
سگ آبی پرتغالی هیچ پوشش خاصی ندارد و به ندرت موهایشان می‌ریزند. این سگ‌ها بسیار پر انرژی و عاشق شنا کردن و ورزش و تفریح هستند.

Tibetan Spaniel

اسپانیل تبتی
اسپانیل‌های تبتی سگ‌های دوست‌داشتنی و مهربان هستند. یکی از بهترین نژادها برای کسانی هستند که در شهرها یا آپارتمان‌های کوچک زندگی می‌کنند. این سگ‌های کوچک وقتی احساس کنند چیزی غیر عادی است با پارس کردن به شما هشدار می‌دهند.

English Bulldog

بولداگ انگلیسی
بولداگ انگلیسی یکی از بهترین‌ نژادهای صمیمی، خونگرم بوده و عاشق چرت زدن هستند.به دلیل بی تحرکی مستعد ابتلا به پرخوری می باشند. نمی توانند سگ های نگهبان خوبی باشند.

Pit Bull

پیت بول
پیت بول ها دوست دارند خودشان را مثل سگ‌های کوچولو و بغلی به حساب بیاورند. این نژاد از سگ‌ها بسیار شبیه بچه‌ها رفتار می‌کنند. این سگ‌ها صمیمی، مهربان با کودکان و بسیار با وفا هستند.

Pug

پاگ
پاگ‌ها جزء سگ های بغلی، پرخور، حسود، مهربان و خونگرم هستند که به آدم می‌چسبند و با همه گرم می‌گیرند. پاگ‌ها در محبت و غذا به گداها مشهورند. این سگ‌ها دوست دارند چرت بزنند و بخورند.

French Bulldog

بولداگ فرانسوی
بولداگ‌های فرانسوی سرگرم کننده بسیار زرنگی بوده و همیشه بازیگوش هستند. پرخوری و محبت زیاد از خصوصیات این نوع نژادهاست.

Samoyed

ساموید
این سگ‌ها با همه می‌جوشند و رفتار دوستانه دارند. آنها حس شدید شکار دارند و به تحرک بالایی نیاز دارند. نیازمند به شانه کردن مداوم دارند.

Shih Tzu

شیتزو
شیتزوها یک سگ با محبت، پرجنب و جوش و کوچک هستند که خصیصه اصلی آنها بغلی بودن آنهاست.هستند. برای کسانی که از محبت حیوانات خانگی لذت می‌برند بهترین نژاد محسوب می‌شوند. بازی کردن را دوست دارند و جسور و شجاع هستند.

Basset Hound

باست هوند
باست هوندها عموما به عنوان سگ‌های شکاری استفاده می‌شوند. آنها حس بویایی قدرتمندی دارند، آنها خونگرم، آرام، صبور و تنبل اما گروهی و اجتماعی هستند و علاقمندند سایر حیوانات خانگی را همراهی کنند.

Keeshond

کیش هاند
خصوصیات اصلی کیش‌هاندها با محبت بودن و پارس کردن مداوم آنهاست، چون با‌ آدم‌ها رابطه خوبی دارند از ورود افراد به منزل‌تان مانع نمی شوند. ریزش موی زیادی دارند و نیاز به تیمار و رعایت بهداشت مداوم دارند.

Great Dane

Great Dane

گریت دین
گریت دین‌ها سگ‌های بغلی نیستند. آنها بسیار آرام و خونگرم هستند و به خاطر هیکل بزرگشان نیازمند جا و مکان بزرگی برای زندگی هستند. این سگ‌ها را اغلب می‌توان روی پاهای صاحب خود مشاهده کرد.

American Eskimo

سگ اسکیموی امریکایی
سگ اسکیموی امریکایی متنفر از تنهایی هستند. با آدمها دوست بوده و مداوم در حال تکاپو و فعالیت می باشند. خصوصیات اصلی آنها اشتیاق به شکار است. ریزش موی زیاد این نژاد یکی از ایرادهاست که صاحبان این سگ ها عنوان می کنند.

Cavalier King Charles

اسپانیل شاهزاده چارلز شوالیه
اسپانیل شاهزاده چارلز سگ همراه خوبی است. تمایل آنها به بغل شدن زیاد است. خونگرم و پر انرژی هستند اما حساس به جدایی بوده و مایل هستند صاحب خود را همیشه همراهی نمایند.