انواع نژاد گربه

Birman

birman-mioopishi

بیرمن

یکی از با نمک ترین و جذاب ترین نژادهای گربه، بیرمن ها هستند. آنها موی نیمه بلند، بدنی کم رنگ با لکه‌هایی تیره‌تر و چشمان آبی پررنگ دارند. بیرمن‌ها موی مخملی، بدن گرد، گوش‌های کوچک و بینی عقابی دارند.

American Shorthair

مو کوتاه امریکایی

گربه است بسیار ورزیده‌ دارای اندامی بزرگتر و کشیده‌تر که به مراقبت چندانی نیاز ندارند و معمولا سالم، خونگرم، مهربان و اجتماعی هستند. نرهای این نژاد از گربه ها از ماده‌ها درشت تر هستند و معمولا دارای طول عمر بیشتری هستند.

American Curl

کرل امریکایی

جزء نژاد سالم هستند و گوش‌هایی با حالت عجیب دارند و نوک گوش ها بطرف داخل سر خم شده‌اند. تا بزرگسالی همه شخصیت کودکانه‌اش را حفظ می‌کند. آنها بسیار حساس و مهربان هستند.

Abyssinian

گربه‌ی حبشی

گوش‌های تقریبا دراز و تیز، سر پهن و چشم های بادامی و رنگ‌ چشم‌ ترکیبی دارند. حبشی‌ها گربه های برونگرا، فعال، بازیگوش و باهوشی می باشند. آنها جزء گربه‌های بغلی نیستند، چون اهل بازی و سرگرمی هستند. آنها معمولا با سایر گربه‌ها کنار می‌آیند ولی مایل هستند قلمرو خودشان را داشته باشند.
گربه‌های حبشی شکارگران قابل بوده و علاقمند اسباب بازی هستند و می‌تواند ساعت‌ها خود را با یک توپ مشغول کنند.

Cornish Rex

کورنیش رکسِ

گربه دراز و کشیده، دارای قدرت دوندگی و سریع می باشد. پوشش بدنی کورنیش رکس نرم تر از هر نژاد دیگری است. این گربه ها برای زندگی در منازل و در شرایط گرم و خشک مناسب هستند.

Colorpoint

گربه‌ مو کوتاه کالر پوینت

گربه‌ مو کوتاه کالر پوینت فامیل گربه سیامی بوده و یکی از پر سر و صدا‌ترین گربه‌ها محسوب می شود. این گربه‌ها بسیار باهوش، بازیگوش و مهربان هستند.

Burmese

گربه‌های برمه‌ای

گربه‌های برمه‌ای اصالتا اهل ناحیه‌ای از تایلند بودند که سیام نامیده می‌شد. این گربه ها دارای طول عمر بسیار هستند. گربه‌های برمه‌ای چشمانی طلایی یا زرد رنگ دارند. پوشش‌ آنها صاف و براق است. برمه‌ای‌ها با بچه ها و سگ‌ها خوب و مهربان هستند.

Bombay

گربه‌ی بمبئی

گربه‌ی بمبئی نژادی ترکیبی هستند که مهربان بوده و به خانواده‌ها نیاز دارند و خواهان محبت و توجه بیشتر هستند به همین خاطر این نژاد برای کودکان مناسب هستند.
نژاد بمبئی باهوش، بازیگوش و نیازمند توجه است. آنها مقرراتی بوده و با همه گربه‌ها سازش دارند.

Havana Brown

هاوانای قهوه‌ای

یک گربه‌ قوی با پوششی کوتاه و رنگ پوشش آنها معمولا قهوه‌ای مایل به قرمز است. آنها باهوش بوده و اغلب از پنجه‌های خود برای بررسی کردن اشیاء و ارتباط برقرار کردن با صاحبش استفاده می‌کند.

Exotic

گربه‌ی اگزاتیک

این نژاد از گربه ها شبیه نژاد پرشین است. یکی از بهترین گربه‌های بغلی است. اگزاتیک بدنی جمع و جور، گرد، قوی و دارای گردن کوتاه و کلفت هستند. چشمان گرد بزرگ، بینی کوتاه سر بالا، چهره‌ جذاب و گوش‌های کوچک دارند.
این حیوان با سایر گربه‌ها و سگ‌ها رابطه صمیمی و خوبی دارد و به دلیل خصوصیات خاصی که دارند مناسب برای آپارتمان نشینی هستند.

Egyptian Mau

egyptian-mau

مائوی مصری

سریع‌ترین انواع نژاد گربه در جهان است که خال های متعدد روی پوشش نرم و کم خود دارد. خصوصیت اصلی این نژاد از گربه ها چالاکی و پای دراز اوست

Devon Rex

دون رکس

گربه‌های دون رکس انسان دوست بوده و برای آموزش مستعد هستند. آنها دارای موهای مجعد و نرم و نازکی هستند که با چشمان بزرگ و گوش درازی که دارند، لاغر دیده می شوند. این نژاد بسیار بازیگوش و فعال هستند و جاهای مرتفع را برای زندگی در نظر می گیرند.

Manx

Manx

مانکس‌

مانکس‌ها به عنوان گربه های بی دم شناخته می شوند و بسیار شبیه گربه های عادی هستند. آنها دارای پوشش متوسط بوده به رسیدگی بهداشتی زیادی نیاز ندارند. این نژاد بهترین نوع شکارچی در مزارع می باشد.

Maine Coon

مین کوون

مین کوون یک گربه‌ی مو بلند از آمریکاست که دارای پوشش نرم و مخملی هستند، آنها اندام بزرگی دارند و به خاطر بزرگی پنجه ها می توانند راحت تر به خواسته های خود برسند.

Japanese Bobtail

بابتیل ژاپنی

بابتیل ژاپنی نژادی دم کوتاه شبیه دم خرگوش از گربه‌های خانگی است. این نژادها جزء گربه های فعال و باهوش هستند و به راحتی تحت آموزش قرار می گیرند، آنها انسان را بسیار دوست دارند.

Himalayan

هیمالین‌

هیمالین‌ها ترکیب گربه‌ پرشین با گربه سیامی است، پر مو بوده و دارای پای کوتاهی می باشند. آنها خوش اخلاق، اجتماعی و فعال تر از گربه های پرشین هستند. وابسته‌ انسان‌ها بوده و به همراهی و حمایت نیاز دارند.

Persian

persian

پرشین

یکی از محبوب‌ترین و زیباترین حیوان خانگی محسوب می‌شود که با عنوان گربه‌ صورت عروسکی ایرانی معروف است. محبوب‌ترین گونه‌های آن عبارت است از سیل پوینت، هیمالیایی تورتی پوینت، بلو پوینت، فلیم پوینت، سیاه سفید، سایه نقره‌ای و پرشین کالیکو قرار دارند.

Oriental Shorthair

گربه‌ مو کوتاه شرقی

گربه‌های مو کوتاه شرقی یا همان گربه رنگین‌کمانی که با انسان‌ها رابطه اجتماعی مناسبی دارند. آنها عضوی از خانواده‌ سیامی بوده و بسیار باهوش، کنجکاو، صمیمی، عاطفی و پر سر و صدا هستند.

Ocicat

اوسی کت

گربه غیر عادی که پلنگ کوچک نامیده می شود و شبیه گربه‌ وحشی خال خالی هستند. بسیار گربه بازیگوش و کاملا خانگی و خونگرم است. ترکیب نژاد سیامی و حبشی است. مستعد آموزش در کنار انسانها هستند.

Norwegian Forest

گربه جنگی نروژی

گربه وایکینگی که بسیار قوی، بزرگ و شبیه به نژاد مین کوون می باشد. آنها پاهای بلند، دم پر پشت و بدنی قدرتمند دارند که به راحتی عمل رفتن به بالا را انجام می دهند. این نژاد از گربه ها دارای طول عمر بیشتر بوده و رابطه بسیار جالبی با انسانها دارند.

Scottish Fold

اسکاتیش فولد

اسکاتیش فولد دارای گوش‌های کوچک که به جلو و پایین خم شده اند و ظاهر معصومانه دارند. آنها معمولا خوش اخلاق، مهربان، اجتماعی و آرام هستند و همیشه به خود رسیده و تمیز و آراسته می باشند. این نژاد بدلیل نوع نشستن و دراز کشیدن خود معروف هستند.

Savannah

ساوانا

گربه‌ ساوانا یکی از نژادهای بزرگ گربه‌های خانگی و شبیه چیتا هستند. آنها اهل آموزش و اجتماعی بوده و بدنی بلند و کشیده‌ دارند. این نژاد از گربه ها دارای وفاداری قابل تحسینی هستند و با مردم و سایر گربه‌ها و سگ‌ها صمیمی هستند.

Russian Blue

Russian-Blue

راشن بلو

راشن بلو گربه کنجکاوی، آرام، اجتماعی و اهل کنار آمدن با بچه‌ها هستند. آنها جزء حیوانات تمیز می باشند. از خصوصیات زندگی آنها طول عمر بیشتر و رفتار عادی با غریبه ها است. دارای پوشش متوسط و وزن مناسب می باشند.

Ragdoll

رگدال

رگدال ها دارای خو و خصلت بسیار آرام هستند. آنها چشمانی آبی و بدنی روشن دارند که در ناحیه صورت، گوش، پا و دم تیرتر هستند. این گربه ها جزء گربه‌های قوی و بزرگ و البته مطیع هستند که پوشش نرم و مخملی دارند.

Singapura

گربه سنگاپوری

یک گربه‌ با جثه متوسط و پوشش بدنی نرم و بسیار کوتاه است. دارد. این گربه فعال، کنجکاو و بازیگوش است. آنها با محبت و خواهان تعامل با انسان‌ها هستند.

Siberian

سیبرین

سیبرین ها گربه‌ خیلی سگ گونه هستند. آنها جزء گربه‌های وفاداری، صمیمی، پر انرژی و باهوش هستند. آنها با محیط‌های سرد سازگارترند هستند.

Siamese

mioopishi-Siamese-cat

سیامی

سیامی جزء پر سر و صدا ترین، با محبت ترین و باهوش ترین نژاد گربه هاست که به خاطر ماهیت اجتماعی‌ که دارند آنها را برونگرا می گویند. آنها اغلب به شدت به یک شخص وابسته می‌شوند.

Selkirk Rex

سلکرک رکس
یک نژاد بزرگ، پر مو، خوش هیکل و زیبا هستند. بدن آن بسیار نرم است و ظاهری پشم مانند دارند. دارای سر و چشم‌های گرد بزرگ و شبیه گربه‌ های پرشین و اگزاتیک هستند. آنها بسیار صبور و دوست داشتنی هستند.

Sphynx

اسفینکس

گربه‌ای بی‌ مو بوده و دارای بافت پوست شبیه بز هستند. پوست آنها رنگی و بدن‌های سنگین دارند. آنها برون گرا، پرانرژی، باهوش، کنجکاو و با محبت هستند.

Somali

سومالی

این گربه شبیه روباه بوده و خیلی چابک است. دارای پوشش زیاد بوده و نیاز به رسیدگی بیشتر دارد اما خیلی کم ریزش دارند.