انواع همسترها

برای تصمیم گیری در مورد اینکه یک همستر حیوان خانگی مناسب شما و خانواده شما است، باید چندین فاکتور مهم را در نظر گرفت. انواع مختلفی از همسترها وجود دارد که براساس نوع آن، از نظر مشخصات و شکل ظاهری متفاوت است. عمر همسترها تقریباً یکسان است و به مراقبت های ویژه احتیاج دارند. حتماً همستری را انتخاب کنید که مناسب ترین حالت برای شما باشد.

انواع همسترها

Syrian hamsters
Campbell
winter white Russian hamsters
Roborovski hamsters
Chinese hamsters

رایجترین انواع همسترها

سه نوع رایج همستر وجود دارد که به طور معمول برای فروش در فروشگاه های حیوانات خانگی عرضه می شود. گونه های مختلف همسترها هرگز نباید کنار هم نگه داشته شوند. همسترها معمولاً به تنهایی نگهداری می شوند، زیرا ماده های بالغ تمایل دارند نسبت به یکدیگر پرخاشگر باشند. اگر چندین همستر را در یک قفس انتخاب می کنید، جنسیت همستر را تعیین کنید و فقط یک جنسیت را داشته باشید، عدم توجه به این مسئله باعث خواهد شد احتمالاً به زودی نوزادان همستر هم نگهداری کنید.

همسترهای سوریه

رایج ترین نوع نگهداری شده به عنوان حیوانات خانگی هستند. اینها را باید تنهایی در قفس نگه داشت (اگر کنار هم بمانند با هم می جنگند). اینها می توانند کاملاً رام و کنترل شوند.

همسترهای کوتوله

(همسترهای روسی کمبل و سفید زمستانی، همسترهای روبرووسکی) اجتماعی ترند و بهتر است در کنار همان گونه نگهداری شوند، اما باید در سنین جوانی به عنوان یک جفت معرفی شوند. سریع و چابک، کنترل آنها کمی سخت تر است.

همسترهای چینی

از نظر اندازه شبیه همسترهای کوتوله هستند اما یک همستر کوتوله واقعی نیستند. گاهی اوقات آنها با دیگر همسترهای چینی کنار می آیند، اما اغلب اینگونه نیستند. این نوع کاملا دوستانه است اما بسیار سریع و چابک نیز هست.

طول عمر

انواع مختلف همسترها دارای طول عمر مورد انتظار کمی متفاوت هستند، با این حال، به نظر می رسد همه گونه ها تقریباً 2 سال عمر می کنند.

همستر سوری: 2 تا 3 سال
کمپلور کوتوله همستر روسی: 1.5 تا 2 سال
همستر روسی کوتوله زمستانی سفید: 1.5 تا 2 سال
همسترهای روبرووسکی: 3 تا 3.5 سال
همسترهای چینی: 2.5 تا 3 سال

اندازه و زیستگاه

انواع مختلف همسترها دامنه اندازه فیزیکی قابل توجهی دارند.

همستر سوری: بین 5 تا 10 سانتی متر در متغیر هستند
کمربل کوتوله همستر روسی: حدود 10 سانتی متر
همستر روسی کوتوله زمستانی سفید: بین 7 تا 10 سانتی متر در متغیر هستند
همسترهای روبرووسکی: حدود 5 سانتی متر
همسترهای چینی: حدود 10 سانتی متر و بر خلاف سایر همسترها، دم قابل توجهی نیز دارند.

شما باید قفسی را انتخاب کنید که به اندازه کافی بزرگ، ایمن و تمیز کردن آن آسان باشد. متأسفانه قفس های استانداردی که در فروشگاه حیوانات خانگی پیدا خواهید کرد، از نظر انواع همستر “یک اندازه متناسب با همه نیستند”. بایستی بصورت سفارشی برای همستر شما باشد. همستر سوری به یک نوع قفس متفاوت از همستر چینی احتیاج دارد.

برای مطالعه انواع نژاد حیوانات خانگی کوچک می توانید به مجله سایت مراجعه نمائید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *