حیوانات آبزی

انواع مختلفی از حیوانات آبزی وجود دارد که هر کدام خصوصیات خاص خود را دارند. در این مقاله، در مورد ماهی و پستانداران آبزی خواهیم آموخت.

حیوانات آبزی

آبزیان حیواناتی هستند که در آب های مختلف زندگی می کنند. آنها یا در آب شیرین مانند دریاچه ها، رودخانه ها و استخرها یا آب نمکی مانند دریا و اقیانوس زندگی می کنند.

ماهی و پستانداران

آیا می دانید انواع مختلف ماهی به نسبت دوزیستان، پرندگان، پستانداران و خزندگان تقسیم شده اند؟ ماهی ها حیوانات آبزی هستند زیرا تمام زندگی خود را در آب زندگی می کنند. ماهی های خونسرد دارای آب شش هایی هستند که برای تنفس، اکسیژن را از آب می گیرند. علاوه بر این ماهی ها مهره داران هستند به این معنی که دارای ستون فقرات هستند.

در حالی که ماهی فقط در آب زندگی می کند، پستانداران را می توان در زمین و آب یافت. همه پستانداران جزء مهره داران بوده و ریه دارند. بر جای تخم گذاری، نوزاد به دنیا می آورند. آنها خونگرم هستند. با این حال، پستانداران آبزی برای زندگی به آب وابسته هستند.

برخی از پستانداران، مانند نهنگ ها و دلفین ها، فقط در آب زندگی می کنند. از آنجا که پستانداران آبزی ریه دارند و نه آبشش، نمی توانند زیر آب نفس بکشند. در عوض، آنها برای رسیدن به هوا باید به سطح آب بیایند. احتمالا تاکنون دیده اید که نهنگ ها از آب بیرون می آیند، این همان بازدم نهنگ است و قبل از رفتن به زیر آب، استنشاق می کند.

جهت مشاهده مقالات بیشتر به مجله سایت مراجعه نمائید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *