مقدمات سوارکاری

سوارکاری جزء ورزش های سخت و پر تلاش در عین حال شیرین و جذاب محسوب می شود. برای داشتن یک سواری دلچسب باید سوارکار مقدمات سوارکاری را بداند و قبل از سوارکاری اسب خود را به بیرون از باشگاه هدایت کند تا اسب او هوایی تازه کند. اسب ها عاشق قلنج شکستن هستند. برای از بین بردن خستگی اسطبل و همچنین روی فرم آوردن اسب خود، او را به نزدیکی خاک نرم ببرید تا روی آن غلت بزند.

مقدمات سوارکاریمقدمات سوارکاری

ملزومات اسب را روی اسب پیاده کنید.

از محکم بودن اتصالات زین و افسار اسب خود مطمئن شوید.

یک سوارکار برای خروج اسب از جایگاهش به کله گیر و طناب بلند نیاز دارد.

رعایت تمیزی و دقت به استایل اسب جزء اصول اولیه اسب سواری می باشد.

هنگام سوارکاری پوشیدن لباس سوارکاری بخصوص کلاه سوارکاری را نادیده نگیرید.

همیشه یک عدد قشو و برس تمیز کننده در دست داشته باشید که سریعا اسب خود را تمیز کنید.

همیشه در دست خود طناب بلند و نرمی مثل شلاق داشته باشید. در واقع بلندی طناب می تواند در کنترل اسب به شما کمک کند. این طناب بلند فقط برای به حرکت درآوردن اسب ها استفاده نمی شود. گاهی اوقات موقع رو به رو شدن با خطر یا حمله حیوانات یا هنگام نزدیک شدن اسب دیگر، برای حفاظت از خود و اسب، کمک می کند.

مقدمات سوارکاری فقط این نیست که همه چیز مهیا باشد بلکه اگر مایل به سوارکاری در فاصله دور از باشگاه هستید ابتدا باید آن محیط را از قبل مشخص و آماده کرده باشید و شناخت کافی نسبت به مسیر آن محیط داشته باشید و با یک همراه یا چند سوارکار این کار را انجام دهید. تا هم شما آسوده خاطر از بروز هرگونه خطر، به کار سوارکاری بپردازید و هم اسب با دیدن دوستان و همراهان دیگر احساس تنهایی نکند.

جهت مشاهده مطالب بیشتر به مجله دنیای حیوانات مراجعه نمائید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *