هزینه اسب

آیا می توان نگهداری از اسب را در گروه سرگرمی های تجملاتی دسته بندی کرد؟ نگهداری از اسب علاوه بر خرید و تهیه اسب، نیازمند هزینه های اصلی و جانبی متوالی می باشد.

هزینه جانبی اسب

هزینه های اسب

اصلی

خرید زین، برس، افسار و … برای اسب خود ممکن است ثابت باشد. همچنین برای مدت طولانی با استفاده درست و محافظت از آن ها نیاز به خریداری مجدد نباشد.

جانبی

غذا، نعل، دامپزشک، واکسیناسیون و … نیازهای ضروری است و باید هر چند وقت یک بار برای آنها مبلغی را در نظر گرفت. تهیه این موارد باید همیشه باشد.

زمان

علاوه بر هزینه مالی، هزینه نگهداری را نیز باید به آن اضافه کرد. وقتی اسب مورد نظر خود را خرید کردید باید محل نگهداری و زمانی که برای او صرف می کنید هم در نظر بگیرید. اگر تصمیم به نگهداری از اسب دارید توجه کنید که او نیازمند رسیدگی است.

اسب ها با قرار گرفتن طولانی مدت در اسطبل دچار اختلالات رفتاری می شوند. زمانی که برای اسب در نظر می گیرید فقط برای نوازش و سوارکاری محسوب نمی شود. شما باید زمانی را برای تمیز کردن اسب، تمیز کردن کفش سوارکاری، تمیز کردن زین و شستن دهنه اسب بعد از هر بار سواری کردن در نظر بگیرید.

این زمان مختص باشگاه و فقط برای زمانی که در کنار اسب خود هستید کافی نیست. بلکه شما باید لباس و کفش سوارکاری خود را بعد از هربار رفتن به باشگاه سوارکاری بشویید. حتی ممکن است لازم باشد هر از گاهی جول یا عرق گیر اسب را نیز بشویید.

نکته

نگهداری از اسب می تواند چندین ساعت از زمان شما را در طول روز یا هفته به خود اختصاص دهد. قبل از خرید اسب همه شرایط را در نظر بگیرید سپس اقدام به خرید نمایید.

جهت مشاهده مطالب بیشتر به مجله دنیای حیوانات مراجعه نمائید

 

2 دیدگاه

    • با سلام
      شما می توانید از طریق باشگاه ها یا آموزشگاههای مختص سوارکاری، راهنمایی لازم را گرفته و به تهیه اسب مورد نظر خود اقدام نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *