کرونا و حیوانات خانگی


چگونه می توانید در دوران گسترش ویروس کرونا نیازهای اساسی سگ خود را تامین کنید؟
امروزه با شیوع بیماری کرونا تغییرات اساسی در شیوه و روال زندگی انسانها ایجاد شده که این تغییرات به شدت بر زندگی حیوانات خانگی اثر گذاشته است. به همین خاطر بایستی دست به کار شد و به سرعت با این شرایط سازگار شوید. کرونا و حیوانات خانگی موضوع مقاله کوتاهی هست که در آن به راه حل های ممکن در این دوران اشاره شده است.

فعالیت هایی که سگ شما قبلاً به صورت روزمره در بیرون از خانه انجام می داد مانند: پیاده روی در پارک و بازی با سایر سگ ها … ، متاسفانه امروزه خیلی کاهش یافته و او فرصت بیشتری در داخل خانه و در کنار اعضای خانواده شما برای گذراندن اوقات فراغت دارد.

بازی 

بازی های زیادی وجود دارد که می توانید با سگ ها در خانه انجام دهید. می توانید از انواع بازی های غنی سازی مانند معماهای مناسب برای سگ خود استفاده کنید یا با سگ خود در باغچه خانه تان پیاده روی کرد.

قوانین

با توجه به اینکه مدارس تعطیل شده و همه اعضای خانواده در خانه هستند، خانه جای شلوغی به حساب می آید. شما می توانید از طریق تصویب قوانین خاص و درست که در هر زمانی و برای هر خانواده ای ضروری و مهم است، سگ خود را آرام نگه دارید.

رفتار خانواده

در این خصوص به خانواده خود تاکید کنید که همان رفتار قبلی و معتدل گذشته را با سگ شما داشته باشند. تاکید کنید که از توجه و محبت بیش از اندازه به حیوان خانگی پرهیز بکنند تا سگ شما بتواند زمان استراحت، بازی و غذا خوردن خود را در زمان معین انجام دهد. این رفتار خانواده به سگ کمک می کند که در زمان نبود صاحبشان دچار اضطراب و استرس جدایی و عدم وجود صاحب خود نشوند. در ضمن توجه بیش از اندازه به او باعث می‌شود که آنها رفتارهای متفاوت را برای تامین خواسته هایشان در پیش بگیرند.

راهکار شما

اگر رفتارهای متفاوت را در سگ خود دیدید سعی کنید درخواست و نیاز سگ خود را پیش بینی کنید. به طور منظم و برنامه ریزی شده در فعالیت های آنها مشارکت کنید و سپس زمان به پایان رسیدن فعالیت را برای آنها مشخص کنید. با یک اسباب بازی کوچک شروع کنید تا موقع برگشت شما با آن بازی کند.

نتیجه گیری

به طور کلی انجام بازی های منظم، ورزش های جسمی و ذهنی مناسب و تعامل های قابل پیش بینی با حیوان به شما کمک می کند تا از بروز مشکلات رفتاری آینده جلوگیری کنید. با این رفتارهای مناسب، حیوان شما با شرایط پیش آمده سازگار خواهد شد. در هر صورت، اگر رفتارهای عجیب را به طور مداوم در او مشاهده کردید، حتما از یک متخصص بالینی حیوانات یا دامپزشک متبحر مشاوره بگیرید.

جهت مشاهده مقالات بیشتر به مجله سایت مراجعه نمائید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *