گربه حبشی


گربه حبشی غالباً گربه ای رنگارنگ و از نظر اندازه متوسط ​​و از نظر ظاهری هم سلطنتی، تنومند، سخت و عضلانی است. علاقه مندی خاص به فعالیت مشتاقانه محیط اطراف خود نشان می دهد. آنها اغلب از نظر روحی و جسمی متعادل هستند.

تاریخ

قدمت نژاد

گربه حبشی بدون شک یکی از قدیمی ترین نژادهای شناخته شده است، اما هیچ کس نمی داند دقیقاً از چه زمانی و از کجا منشا گرفته است. برخی تصور می کنند اجداد حبشیان از حبشه (اتیوپی کنونی) بوده اند و نام آنها برای آن کشور بوده است. برخی دیگر فکر می کنند این نژاد از سواحل اقیانوس هند و در مناطقی از جنوب شرقی آسیا منشا گرفته است. مطالعات ژنتیکی اخیر نشان می دهد که گربه حبشی امروز ممکن است از یک نوع گربه در آن مناطق به وجود آمده باشد.

بهترین داستان شناخته شده این است که حبشی های امروز از گربه های مقدس هستند که به عنوان مظاهر فیزیکی خدایان در معابد و کاخ های مصریان باستان حدود ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ سال پیش مورد پرستش قرار می گیرند. حبشی ها مانند گربه هایی هستند که در نقاشی های دیواری و مجسمه های مصر به تصویر کشیده شده اند، اما گربه وحشی آفریقا (Felis silvestris lybica)، گونه ای که توسط مصریان باستان مومیایی شده است و کارشناسان گربه ها معتقدند همه گربه های خانگی از آن برخاسته اند، همین طور است. حبشی ها اغلب به خاطر مزاج های سرزنده شان شناخته می شوند.

زولا

گربه ای به نام زولا در پایان جنگ حبشه در سال ۱۸۶۸ از حبشه به انگلیس منتقل شد، اما اینکه آیا زولا حبشه ای است محل بحث است. تصویر زولا برخلاف یک حبشی معمولی، گربه ای با گوش های بسیار کوچک نشان می دهد. از آنجا که هیچ مدرک کتبی در ارتباط با زولا با نژاد امروز وجود ندارد، برخی معتقدند که خطوط اصلی از بین رفته است و گربه های حبشی توسط انگلیسی ها از گربه های دست آموز بریتانیایی که شبیه گربه حبشی هستند، دوباره متولد شدند.

پالایش نژاد

بدون تردید، نژاد گربه ها توسط انگلیسی ها ترویج و پالایش می شد تا اینکه جنگ جهانی دوم نژاد را از بین برد و انگلیس را مجبور به شروع کار از ابتدا کرد. در اوایل دهه ۱۹۰۰ دو گربه حبشی از انگلیس وارد آمریکا شدند. با این حال، گربه های حبشی که نژاد امروز آمریکای شمالی را تشکیل می دهند، در دهه ۱۹۳۰ از انگلیس وارد شدند. از آن به بعد، این نژاد به دلیل زیبایی و شوخی های آکروباتیک محبوبیت پیدا کرده است. امروزه، گربه حبشی یکی از محبوب ترین گربه ها با موهای کوتاه است.

شخصیت

خصوصیات درونی

حبشی ها به طور معمول همراهانی مهربان، فداکار و دوست داشتنی هستند. گرچه معمولاً گربه های بغلی نیستند، اما ممکن است ترجیح دهند در کنار شما بنشینند تا بغل شما. با این وجود، آنها شما را از اتاق به اتاق دیگر دنبال می کنند تا مراقب کارهای شما باشند.

حبشی ها با شادی درونی که منحصر خود آنهاست، خود را سرگرم می کنند، آنها به ویژه در هنگام صرف غذا درگیر می شوند. حبشی ها به طور منظم برای سرگرمی شما بازیهای زشتی انجام می دهند که به همین خاطر به آنها دلقک پادشاه گربه ها گویند. آنها ممکن است بر روی شانه های خود نشسته، زیر فرش، پتو یا هر چیز کشیدنی خزیده شوند و یا کنار شما بنشینند و حتی به بلندترین جای قفسه های کتاب شما بپرند.

آنها ورزشکار طبیعی هستند و هیچ اتاق و کمد بسته ای از پنجه چابک و ذهن پرسشگر آنها در امان نیست. از نظر صدا، تمایل دارند ساکت باشند. آنها با اشتیاق زیادی غبغب می کنند، به خصوص در زمان شام. اگر تمام روز کار می کنید و شب ها زندگی اجتماعی فعالی دارید، ممکن است یک حبشه، گربه مناسب شما نباشد.

خصوصیات ظاهری

چشم ها

چشمان آنها اغلب بادامی شکل، بزرگ، درخشان و رسا است. نه گرد و نه شرقی است. با یک خط تیره ظریف که توسط منطقه ای با رنگ روشن احاطه شده است، برجسته می شود. رنگ چشم آنها غالباً با غنای زیبا و عمق رنگی طلایی یا سبز است.

پا

پاها به نسبت تناسب بدنی، باریک است. پنجه های آنها کوچک و جمع و جور است.

دم

دم آنها در پایه ضخیم و نسبتاً طولانی و مخروطی است.

رنگ

این گربه ها، معمولا به رنگ قرمز (شبیه رنگ دارچین یا خاکشیر)، آبی و حنایی هستند. در انگلستان، استرالیا و نیوزیلند، رنگ نقره ای هم دیده شده است.

بدن

متوسط، پرتحرک. آنها تمایل به نشان دادن قدرت عضلانی دارند و دارای عضلات رشد یافته هستند.

پوست

نرم، ابریشمی، بافت ظریف، متراکم و مقاوم در برابر لمس با درخشش براق. طول مو، متوسط اما به اندازه کافی بلند هستند.

سر

کمی گرد و غیر مسطح. خطوط ابرو، گونه و دیگر مشخصات صورت معمولاً دارای نشانه های ملایمی هستند. اندکی از پل بینی تا پیشانی بلند است. پوزه آنها تیز یا مربع نیست. چانه آنها نه عقب مانده و نه بیرون زده است.

نکته:

گرچه ویژگی های ذکر شده در اینجا ممکن است اغلب نشان دهنده این نژاد باشد. اما گربه ها، حیواناتی هستند که شخصیت و شکل ظاهری آنها بدلایل مختلف در برخی کشورها متفاوت است.

جهت مشاهده مقالات بیشتر به مجله سایت مراجعه نمائید

گربه

حبشهگربه حبشیگربه مصری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *