گریه گربه‌ها

سیستم عصبی و مغزی گربه‌ها خیلی شبیه به انسان‌ها است. آن‌ها حافظه بلندمدت و کوتاه‌مدت دارند و مغزشان قادر است مسائل پیچیده را پردازش کند. خیلی جالب است که بدانید گربه‌ها در هنگام ناراحتی ظرفیت گریه کردن دارند چون ساختار چشم آن‌ها این امکان را به آن‌ها می‌دهد. ممکن است این واقعیت را شما به عنوان صاحب حیوان خانگی از او نبینید چون به ندرت اتفاق می‌افتد. آن‌ها برخلاف اینکه حیوانات جسور و لجبازی هستند اما روحیه حساسی دارند و ممکن است از یک مسئله‌ای ناراحت شوند. بنابراین می توان گریه گربه‌ها را دید.

گریه گربه‌هادلایل گریه کردن گربه‌ها

۱.ممکن است آن‌ها برای اسباب بازی خود یا صاحب خود دلتنگ شوند و شروع به گریه کردن کنند. اگر آن‌ها به چیزی وابسته شوند و علاقه پیدا کنند به سبب از دست دادن آن‌ها خیلی ناراحت می‌شوند. ممکن است گریه آن‌ها برای جلب توجه شما باشد. در هنگام غذا خوردن، رفتاری شبیه به گریه از خود نشان می‌دهند که باید بدانید این رفتار برای طلب غذا نیست بلکه برای جلب عشق و علاقه شماست تا با او بازی کنید و نوازشش کنید‌. احتمال دارد دست یا پای آن‌ها آسیب دیده باشد. درد و ناراحتی خود را از طریق گریه کردن به شما ابراز کند‌.

نکته

گریه گربه‌ها را با زبان بدن هم می شود فهمید. به زبان بدن گربه توجه کنید چون آن‌ها به زبان نمی‌توانند ناراحتی خودشان را بیان کنند و توحه به حرکات بدنشان ضروری است. اگر مشاهده کردید که دم خود را به سمت بالا و گوش هایش را به سمت عقب می‌دهد، حتماً در وضعیت اضطراب و ناراحتی قرار دارد. شما باید در صورت مشاهده گریه او علت را پیدا کنید چه بسا مشکل جدی وجود داشته باشد پس اگر زودتر متوجه شوید به او در رفع مشکل و ناراحتی زودتر کمک خواهید کرد.

جهت مشاهده مقالات بیشتر به مجله سایت مراجعه نمائید

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *