چرم و حیوانات

Leatherm

پوست چرمی حیوانات

بیشتر حیواناتی که پوست آنها در صنعت چرم مورد استفاده قرار می‌گیرد پرورش داده می‌شوند.

حیوانات پرورش داده شده شامل حیوانات اهلی مانند گاو، گوسفند، بز، اسب، خوک و … همچنین حیوانات وحشی مانند الیگاتورها، مارها، شترمرغ‌ها و … می‌باشند.


وضعیت حیوانات اهلی:

حیوانات اهلی معمولاً از دامداری صنعتی می‌آیند جایی که حیوانات از بدو تولد از طبیعی ترین حقوق خود مانند هوای آزاد، نور طبیعی، بودن در کنار خانواده، شیر دادن به فرزندان و بزرگ کردن آنها، محبت و شیر مادر، امکان حرکت و بازی و غیره محروم هستند و انواع شکنجه‌ها مانند بریده یا کنده شدن شاخ‌ها، عقیم شدن بدون بی‌حسی، کشیده شدن دندان‌ها، بریده شدن دم را در زندگی کوتاه و پررنج خود تجربه می‌کنند. علاوه بر این، محل کشتار این حیوانات معمولاً از محل پرورش آنها فاصلۀ زیادی دارد. این حیوانات باید ساعت‌ها و روزها در کامیون‌ها یا کشتی‌ها در گرسنگی، تشنگی، سرما یا گرمای طاقت‌فرسا سر کنند بدون آنکه فضای کافی و مناسب برای نشستن یا خوابیدن داشته باشند. بیشتر این حیوانات، بیمار، نحیف، زخمی یا با استخوان‌های شکسته به مقصد می‌رسند و تعدادی نیز در راه می‌میرند.


وضعیت حیوانات وحشی پرورشی:

وضعیت حیوانات وحشی پرورشی برای چرم نیز بسیار اسفبار است، این حیوانات از زندگی در اسارت و شرایط بد پرورشگاه‌ها فوق‌العاده رنج می‌کشند و معمولاً مرگ‌های بسیار دردناکی را تجربه می‌کنند.

https://www.instagram.com/mioopishi

https://mioopishi.com/productive/

دیدگاه شما

ابتدا عضویت می توانید نظرات خود را ارسال کنید