دام کوچک

گربه و زنبور عسل

آیا تا به حال گربه شما را زنبور عسل نیش زده؟

برخی مواقع اتفاق می افتد که دست یا پای گربه شما توسط زنبور، نیش زده می شود و معمولا آن زمانی است که گربه شما بدنبال زنبور افتاده و در حال شکار او است.

قسمتهایی که در معرض نیش زنبور قرار می گیرد

مهمترین قسمتی که زنبور عسل، گربه شما را نیش می زند دستهای اوست که در حال شکار یا گرفتن و فشار دادن زنبور عسل بوده که با عکس العمل مواجه شده و نیش زده می شود. البته هنگام غذا خوردن گربه هم شده زنبور روی غذا نشسته و زبان گربه را نیش زده است.

بعد از نیش خوردن

بعد از نیش زدگی معمولا دست گربه باد کرده و با خارش همراه می شود. عکس العمل گربه ها معمولا همراه با فرار از منطقه و لیس زدن مداوم ناحیه آسیب دیده می باشد و چون با خارش و درد همراه است برخی گربه ها با داد و فریاد به پیش حامی خود برای شکایت یا اعلام مشکل می روند.

گربه و زنبور

اقدامات گربه

لزومی به مالیدن یا فشار و نوازش توسط شما وجود ندارد چون خود گربه بعد از نیش، کارهای اولیه را انجام می دهد که عبارت است بیرون کشیدن نیش زنبور عسل از محل نیش خورده و لیس زدن آن ناحیه برای از بین بردن درد و زهر

موارد مهمی که باید انجام دهید

توجه داشته باشید در صورتی که زنبور، بچه گربه را نیش زده باشد و یا گربه هایی که خیلی لوس هستن و نمی توانند و یا نمی خواهند کارهای خود را انجام دهند، شما باید به کمک آنها بروید و ناحیه مورد نظر را بررسی کرده و نیش را از ناحیه جدا کرده و مقداری ماست و یا عسل برای از بین بردن زهر زنبور، به آن ناحیه بمالید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *