دام کوچک

کرونا و نیازهای سگ شما

چگونه می توانید با وجود ویروس کرونا، نیازهای سگ خود را تامین کرده و او را خوشحال کنید؟

امروزه با شیوع ویروس کرونا تغییرات اساسی در شیوه و روال زندگی ها ایجاد شده که این تغییرات به شدت بر نیازهای حیوانات خانگی شما اثر گذاشته که به طبع تاثیر آن بر نیازهای سگ شما هم اجتناب ناپذیر است، بنابراین بایستی به سرعت نیازهای حیوان خود را با این شرایط سازگار کرد.

فعالیت های حیوان شما

فعالیت هایی که حیوان شما قبلاً به صورت روزمره در بیرون از خانه انجام می داد مانند: پیاده روی در پارک و بازی با سایر سگ ها … ، متاسفانه امروزه با گسترش ویروس کرونا، خیلی کاهش یافته و او فرصت بیشتری در داخل خانه و در کنار اعضای خانواده شما برای گذراندن اوقات فراغت دارد.

بازی

بازی های زیادی وجود دارد که می توانید در دوران وجود ویروس کرونا با سگ ها در خانه انجام دهید. می توانید از انواع بازی های غنی سازی مانند معماها و پازل های مناسب سگ خود استفاده کنید یا با سگ خود در باغچه خانه تان پیاده روی کنید و زمان تغذیه سگ خود را حفظ کنید تا این تغییر در روال زندگی تان زیاد احساس نشود.

قوانین خانه

با توجه به گسترش ویروس کرونا و ماندن همه اعضای خانواده در خانه و تعطیلی مدارس، خانه جای شلوغی به حساب می آید. شما می توانید نیازهای سگ خود به تصویب قوانین خاص برای خانواده در قبال حیوان خانگی خود اقدام کرده و سگ خود را آرام نگه دارید.

رفتار خانواده

به خانواده خود تاکید کنید که همان رفتار قبلی و گذشته را با حیوان شما داشته باشند و از توجه و محبت بیش از اندازه به آنها پرهیز بکنند تا سگ شما بتواند زمان استراحت، بازی و غذا خوردن خود را در زمان معین انجام دهد.

این رفتار خانواده به حیوان کمک می کند که در زمان نبود شما، دچار اضطراب و استرس جدایی نشوند. در ضمن توجه بیش از اندازه به او باعث می‌شود که آنها رفتارهای متفاوت را برای تامین خواسته هایشان در پیش بگیرند مانند: پارس کردن با اصرار، خراش دادن پاهای صاحب خود و غیره.

راهکار شما

اگر این رفتارهای متفاوت را در سگ خود دیدید سعی کنید درخواست و نیاز سگ خود را پیش بینی کنید و به طور منظم و برنامه ریزی شده در فعالیت های آنها مشارکت کنید و سپس زمان به پایان رسیدن فعالیت را برای آنها مشخص کنید یا یک اسباب بازی را به او بدهید که تا زمان برگشت شما با آن بازی کند.

نتیجه گیری

به طور کلی انجام بازی های منظم، ورزش های جسمی و ذهنی مناسب و تعامل های قابل پیش بینی با حیوان به شما کمک می کند تا از بروز مشکلات رفتاری آینده جلوگیری کنید. با این رفتارهای مناسب، حیوان شما با شرایط پیش آمده سازگار خواهد شد. در هر صورت اگر رفتارهای عجیب را به طور مداوم در او مشاهده کردید حتما از یک متخصص بالینی حیوانات یا دامپزشک متبحر مشاوره بگیرید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *