گربه

گربه و پنیر

مقدمه

همانطور که قبلا اشاره کردیم خوردن لبنیات: شیر، پنیر و غیره که لاکتوز بالایی دارند احتمالا معده گربه‌ شما را ناراحت می کند. پس خوردن زیاد پنیر برای گربه‌ شما مناسب نیست.

لاکتوز

گربه شما می‌تواند گاه به گاه مقدار کمی پنیر با لاکتوز پایین و در حد اعتدلال را مصرف بکند.

پنیر نرم تر و شیرین تر لاکتوز زیادی دارند که می تواند سبب ناراحتی معده، استفراغ و اسهال در گربه ها شود و همچنین پنیرهای شور نیز نباید بخورند. پنیر های فناوری شده نیز لاکتوز زیادی دارند. از دادن پنیر خامه ای که مقدار زیادی لاکتوز دارد نیز خودداری نمائید.

پنیر خیر

طبق گفته مرکز دامپزشکی کاممینگز در دانشگاه تافتز، در صورت نیاز به کاهش نمک و یا در صورت بروز بیماری قلبی، باید از دادن پنیر به گربه خودداری کنید. علاوه بر پنیر، اگر بچه گربه شما در برنامه غذایی کم سدیم قرار داشته باشد، آنها باید کاملاً از گوشت، فست فود، چیپس سیب زمینی و نان دوری کنند.

گربه و پنیر

روی کالری تمرکز کنید

بیشتر از 8 تا 10 درصد از کالری دریافتی روزانه یک حیوان خانگی نباید از غذاهایی حاصل شود که توسط دامپزشک توصیه نشده است. پنیر یک غذای محبوب انسان است که می تواند از نظر کالری بسیار زیاد باشد.

بهترین روش این است که از دادن میان وعده های اضافی مثل پنیر به گربه خود خودداری کنید.

بگو پنیر

هر از گاهی به گربه خود پنیر بدهید اما مراقب باشید تبدیل به یک عادت نشود. اگر گربه شما، کمی پنیر بخورد مشکلی پیش نمی آید، اما فقط یک بار و در مقادیر کمی پنیر را به گربه خود بدهید که به آنها چیزی برای شادی و تنوع داده باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *