شخصیت گربه‌ها

گربه‌ها به لحاظ شخصیتی و رفتاری با یکدیگر فرق دارند!

همانطور که می‌دانید گربه‌ها نژاد‌های متفاوتی دارند که هر کدام ویژگی ظاهری خاصی دارند که آن‌ها را از یکدیگر متمایز کرده است اما در کنار این تفاوت‌ها بهتر است از این مطلب هم آگاهی داشته باشید که گربه‌ها به لحاظ شخصیتی و رفتاری هم با یکدیگر فرق دارند.

شخصیت گربه‌هاگربه‌های آلفا

این گربه‌ها دوست دارند همیشه در مرکز توجه دیگران باشند. شما به عنوان صاحب او باید تمام چیزهای لازم را برای سرگرمی و بازی او فراهم کنید. آن‌ها به شدت اجتماعی هستند و تمایل دارند با همنوعان خود ساعت‌ها سرگرم باشند.

آن‌ها چون بیشتر مواقع در حال چرت زدن و خواب هستند نمی‌توانند به طور کامل شلوغ کاری بکنند. آن‌ها در کارهای صاحب خود دخالت می‌کنند. چون خیلی کنجکاو هستند همیشه به دنبال کشف چیزهای مختلفی هستند.

گربه‌های بتا

اگر به دنبال یک رفیق همراه و متواضع هستید این گربه‌ها به شما توصیه می‌شود. آن‌ها به راحتی با شما ارتباط برقرار می‌کنند و به بهترین شیوه ممکن، نیاز خودشان را به شما به روش‌های خودشان می‌گویند. آن‌ها به شما و کارهایی که می‌کنید اعتماد دارند و در کارهایتان دخالتی نمی‌کنند و می‌دانند که اگر کاری انجام می‌دهید به صلاح او و کار درستی است.

گربه‌های باهوش

گربه‌ها نیز مانند انسان‌ها حافظه کوتاه مدت و بلند مدت با ظرفیت بالایی دارند. ظرفیت بالای ذهنی گربه‌ها باعث شده است که مسائل پیچیده را به راحتی حل کنند. این گربه‌ها حتی می‌توانند در صورت گم شدن، راه خانه خود را در فواصل دورتر هم تشخیص بدهند.

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که این رفتار و شخصیت گربه‌ها ثابت است یا تغییر می‌کند!

با اینکه بیشتر ویژگی‌های گربه‌ها ذاتی و ژنتیکی است اما باید گفت که آن‌ها تربیت پذیر هستند. نوع رفتاری که با گربه‌ها دارید و محیطی که برای او می‌سازید نیز تاثیر زیادی بر رفتار آن‌ها خواهد گذاشت. آب و هوا خود تاثیرات مستقیمی بر رفتار گربه‌ها دارد و باعث بروز رفتارهای مختلف و متفاوتی در آن‌ها می شود. گربه‌هایی که در آب و هوای سرد و کوهستانی زندگی می‌کنند نسبت به گربه‌های مناطق گرم و معتدل رفتار خشن‌تری دارند.

به طور کلی تغییر رفتارها و تربیت گربه به خود شما و همچنین میزان علاقه و اطلاعاتتان شما نسبت به حیوان خانگی بستگی دارد.
جهت مشاهده مقالات بیشتر اینجا کلیک نمائید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *